131 kg KARMY DLA SCHRONISKA – DZIĘKUJEMY!!!

23 listopada  Średniaki i Starszaki pojechały do Schroniska dla bezdomnych zwierząt Promyk, aby przekazać wszystkie zebrane w tegorocznej zbiórce dary. Wspólnie udało nam się zebrać smycze, koce i aż 131 kg karmy dla psów i kotów! Dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie w akcję!

Dzieci odwiedziły wszystkie zwierzaki mieszkające w klatkach i chociaż był to bardzo smutny widok to wierzymy, że uwrażliwi to je na trudny los bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki wzięły też udział w lekcji edukacyjnej, w trakcie której omawiane były takie zagadnienia jak :

  • rola i zadania schroniska dla bezdomnych zwierząt,
  • zasady bezpieczeństwa czyli jak postępować w kontakcie ze zwierzęciem agresywnym lub obcym,
  • zasady pielęgnacji i prawidłowego żywienia,
  • rola psa w życiu człowieka (psy pracujące, towarzyszące, psy w dogoterapii itd.),
  • na czym polega elektroniczne znakowanie psów,
  • sposoby zapobiegania bezdomności.