O nas od 2008 roku

Przedszkole Piotruś Pan powstało w 2008 roku:

• jest placówką niepubliczną,
  • działającą pod nadzorem Kuratorium Oświaty i kuratelą Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska,
  • ogólnodostępną dla dzieci od 2,5 do 5 lat,
  • na stałe współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 3 w Gdańsku,
  • pracujemy przez cały rok kalendarzowy w dni robocze w godz. 6:30 – 17:00,
  • każdemu dziecku zapewniamy ubezpieczenie zbiorowe PZU, obowiązujące w przedszkolu i poza nim przez cały rok szkolny.

Trzy grupy wiekowe:

W przedszkolu funkcjonują trzy grupy wiekowe. W każdej grupie pracuje wykwalifikowany nauczyciel oraz pomoc nauczyciela, wspomagani przez dyrektora do spraw pedagogicznych – nauczyciela dyplomowanego z wieloletnim doświadczeniem.

„Dzwoneczki” – 2,5 i 3-latki
„Piraci” – 3,5 i 4-latki
„Marynarze” – 5-latki

Trzy przestronne sale:

Przedszkole posiada trzy duże sale (ponad 50m² każda) przystosowane do każdej aktywności dziecka: funkcjonalne – podzielone na część bawialną i część jadalną oraz edukacyjną, z łatwym dostępem do zabawek i materiałów plastycznych. Sale są dobrze wyposażone w atestowane, głównie drewniane zabawki, dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka, zabawki edukacyjne i materiały do zabaw twórczych, pomoce dydaktyczne, logopedyczne, korekcyjne. Wyposażenie posiada atesty higieniczne i certyfikaty ppoż.

Dostęp do łazienek dostosowanych do wzrostu dziecka ma każda grupa.

Plac zabaw

Plac zabaw przy ul. Nowosądeckiej jest ogrodzony oraz wyposażony w bardzo atrakcyjny i bezpieczny sprzęt firmy Topus.