Podstawa programowa

ministerstwo logo

• Przedszkole zapewnia dzieciom realizację Podstawy programowej wychowania przedszkolnego, w oparciu o Program wychowania przedszkolnego, wybrany przez nauczyciela z listy programów dopuszczonych do użytku przez Ministra Edukacji Narodowej http://www.men.gov.pl
  • Dzieciom 5-letnim przedszkole zapewnia warunki do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Wyniki diagnozy gotowości szkolnej przekazywane są rodzicom w kwietniu przez wychowawcę „starszaków”. Nauczyciel wychowawca wspomaga Rodziców w pracy nad poszczególnymi obszarami rozwoju dziecka uwzględnionymi w diagnozie.
  • Zajęcia odbywają się w godzinach przedpołudniowych, są  dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych każdego dziecka. Metody pracy aktywizują wychowanków i stymulują ich zmysły, a różnorodne formy pracy zaspakajają ich aktywność. Podstawową formą pracy jest ZABAWA. Przedszkole dba o zdrowie wychowanków, uczy zasad bezpieczeństwa i higieny, zapewnia codzienny pobyt na świeżym powietrzu.