Programy dodatkowe

„AUTOCHODZIK”

Zajęcia z cyklu Autochodzik, przeprowadzane są w przedszkolu przez gdańskich Strażników Miejskich. Podczas zajęć wykorzystywany jest zestaw „Autochodzik”, który umożliwia dzieciom symulację ruchu drogowego w mini miasteczku. Dzięki tym zajęciom, nasze przedszkolaki uczą się oraz utrwalają swoją wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

logo_Autochodzik

„ROWEROWY AUTOCHODZIK”

Naszym celem jest przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, różnorodność sposobów przemieszczania oraz ról jakie pełnią najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego – dzisiaj i w przyszłości. Program składa się z 6 etapów – tematów do zaliczenia przez Zespoły Rajdowe. Zadania, zabawy i ćwiczenia są do wykonania w placówce i w domu. Specjalny serwis umożliwia prezentację dokonań uczestników w Internecie: http://rowerowyautochodzik.pl/druzyna/przedszkole-niepubliczne-piotrus-pan-gdansk/.

logo_main

ŚWIAT DZIECKA (4-7 LAT) WIDZENIE – Dzieci ze względu na niski wzrost, wąskie pole widzenia, postrzeganie statyczne inaczej widzą i reagują na ruch drogowy. Dziecko:

• często nie widzi jadących pojazdów: gdy inne zasłaniają drogę
  • potrzebuje 3-4 sekundy by odróżnić stojące auto od jadącego powoli
  • myli „wielkość” i „odległość”: często uważa, że duże auto jest bliżej
  • widzi kontrastami: lepiej widzi czarne na białym niż szare na niebieskim
  • myli „widzieć” i „być widzianym”: skoro po zmroku widzi auto, to „auto” widzi go

„PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA”

Nasze przedszkole od 2010 roku organizuje coroczną zbiórkę karmy, misek i starych koców dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku-Kokoszkach. Chcemy w ten sposób uwrażliwić dzieci na trudny los zwierząt w schronisku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

logo-kolor

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Badania przeprowadzone przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom potwierdzają, że codzienne czytanie dzieciom w przedszkolu wpływa znacząco na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów. Zapraszamy do czytania dzieciom w przedszkolu również chętnych rodziców, dziadków oraz wszystkie osoby, którym rozwój dzieci nie jest obojętny. Ludzie, którzy czytają, podejmują lepsze decyzje, mają szansę na lepszą pracę, lepsze relacje z ludźmi, a nawet na dłuższe życie. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na mądrych, kulturalnych i samodzielnych ludzi – czytajmy im. Warto zacząć od urodzenia, gdyż fundamentem umiejętności językowych jest dobre osłuchanie się z bogatym i poprawnym językiem, jaki niesie tekst literacki – i nie zaprzestawać, gdy dziecko potrafi już czytać samo, gdyż samotne zmaganie się z tekstem jest dla niego przez długi czas zajęciem trudnym i zniechęcającym, zwłaszcza wobec konkurencji mediów elektronicznych. Dzieci, którym nikt nie czyta i z nimi nie rozmawia, rozpoczynają edukację bez podstawowej bazy, jaką jest bogate słownictwo i umiejętność myślenia. Już na początku szkoły ich szanse na sukces są ograniczone i z czasem maleją. Nie rozumieją tekstów i poleceń, nie potrafią się wypowiadać, nie mają motywacji do nauki, ich deficyty językowe przekładają się też na brak umiejętności społecznych i frustrację, co sprawia, że konflikty rozwiązują nie za pomocą słów, lecz przemocy.

olbinica

„AKADEMIA WYOBRAŹNI PLAY-DOH”

Główne założenie Akademii to rozwój świadomości artystycznej i poszerzanie horyzontów wyobraźni, która jest kluczowym elementem w rozwoju dziecka. To Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje przy pomocy tak bardzo lubianej przez dzieci ciastoliny.

phpThumb_generated_thumbnail