Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego

Język angielski x 2

prowadzony jest dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy przez lektora szkoły językowej TĘCZOWA AKADEMIA – panią Agnieszkę. Liczne pomoce dydaktyczne jakimi dysponuje nauczyciel sprawiają, że zajęcia są ciekawe i motywujące, a piosenki, wierszyki i rymowanki pomagają małym studentom sprawniej i przyjemniej nabyć wiedzę. Tęczowa Akademia zapewnia niezbędne materiały dydaktyczne w postaci kolorowanek, plakatów, kart dydaktycznych oraz kart obrazowych (flash cards). Rodzice są informowani o zakresie przerabianego materiału na bieżąco, aby mogli powtarzać go w domu podczas nieobecności dziecka.

Ponadto zapraszamy rodziców na trzy zajęcia otwarte w ciągu roku szkolnego:

 • w grudniu (temat: Święty Mikołaj)
 • w marcu (temat: Wielkanoc)
 • w maju (temat: Dzień Matki)

Karate x 1

odbywa się w każdy wtorek, zajęcia prowadzi pan Klemens Ewald – trener karate, założyciel klubu Spartanin, kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski i 3 krotny medalista Mistrzostw Centralnej Europy, ma czarny pas I Dan, członek kadry narodowej w karate WKF, mistrz Pomorza amatroskiego MMA, 2 krotny mistrz Polski amatorskiego MMA, zdobywca amatorskiego pucharu KSW, 2 krotny Mistrz Świata karate FSKA .

 • zajęcia to ćwiczenia poprawiające koordynacje ruchową, kondycje i wytrzymałość dzieci
 • nauka podstawowych technik karate
 • zabawy rozwijające szybkość reakcji i koncentracje
 • profesjonalne treningi gwarantujące prawidłowy rozwój psycho-fizyczny dziecka
 • nauka etykiety Dojo (gdzie i kiedy można trenować, jak zwracać się do trenera, jak traktować kolegów adeptów, jak szanować autorytet: w domu rodziców, w przedszkolu opiekunki, na treningu trenera)
 • liczenie do 10 po Japońsku
 • podstawowe zwroty i bloki (nazwy polskie,japońskie)

Taniec towarzyski i nowoczesny x 1

zajęcia odbywają się raz w tygodniu w każdy piątek. Prowadzi je pani Karolina Urban – wykwalifikowany instruktor sportowego tańca towarzyskiego. Zaczynała swoją karierę w wieku przedszkolnym, a dzięki kontynuacji nauki tańca od tak młodych lat obecnie może pochwalić się dużymi osiągnięciami na scenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, których liczba wciąż się powiększa. Od 2006 prowadzi zajęcia taneczne w przedszkolach i szkoli pary sportowe w tańcu towarzyskim. Szkoli m.in. finalistów i medalistów mistrzostw polski i okręgu w różnych kategoriach wiekowych. Reprezentuje Polskę na turniejach międzynarodowych, a jej specjalizacją są tańce latynoamerykańskie.

Rytmika x 2

zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki. Są elementem podstawowej pracy z rozwojem ruchowo-muzycznym dziecka. Celem zajęć jest umuzykalnianie dzieci i rozwijanie ich zdolności  muzycznych poprzez naturalny kontakt z muzyką w zabawie. Na zajęciach dzieci m.in. uczą się reakcji na bodźce muzyczne, ćwiczą odtwarzanie melodii głosem, kształtują poczucie rytmu, rozwijają aparat głosowy, kształtuje się ich słuch muzyczny oraz orientacja przestrzenna.

Logopedia x 1 – dodatkowo płatna

na początku roku szkolnego logopeda przeprowadza bezpłatne badanie przesiewowe każdego dziecka. Rodzic otrzymuje diagnozę i decyduje o zapisaniu dziecka na zajęcia. Terapia logopedyczna odbywa się raz w tygodniu, indywidualnie lub w parach (dwoje dzieci z tą samą wadą wymowy). Ćwiczenia na cały tydzień wklejane są do indywidualnego zeszytu po każdych zajęciach i przekazywane rodzicom.

 • Czas trwania zajęć dodatkowych i ich program dostosowany jest do możliwości psychofizycznych dzieci.
 • Rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach i zabawach przedszkolnych, wycieczkach i zajęciach dodatkowych, zawsze kiedy wyrażają taką chęć.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s