Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego

Codziennie język angielski

Badania naukowców wskazują, iż ok. 50% zdolności uczenia się języka rozwija się w naszym mózgu do 4 roku życia. W tym okresie tworzą się w mózgu dziecka główne drogi nerwowe, które w późniejszych latach będą determinowały naszą umiejętność przyswajania wiedzy. Jeżeli chcemy wykorzystać naturalny potencjał dziecka do nauki, możemy spokojnie zacząć naukę języka od najmłodszych lat. Należy pamiętać, że dziecko w pierwszych okresach swojego życia, nie ma nawet świadomości, że uczy się „języka obcego”. Jest to dla niego naturalna nauka języka, który służy mu jako podstawowe narzędzie do komunikacji. Im szybciej maluch zacznie uczyć się języka obcego, tym język ten będzie dla niego bardziej naturalną metodą komunikacji. Dlatego własnie w naszym przedszkolu dzieci mają codzienny kontakt z językiem angielskim. Wierzymy, że wykorzystując potencjał dziecka do przyswajania ogromnego zasobu słownictwa, codzienna nauka języka obcego może przynieść wspaniałe rezultaty.

Trening karate raz w tygodniu

Zajęcia prowadzi pan Klemens Ewald – trener karate, założyciel klubu Spartanin, kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski i 3 krotny medalista Mistrzostw Centralnej Europy, ma czarny pas I Dan, członek kadry narodowej w karate WKF, mistrz Pomorza amatroskiego MMA, 2 krotny mistrz Polski amatorskiego MMA, zdobywca amatorskiego pucharu KSW, 2 krotny Mistrz Świata karate FSKA .

• zajęcia to ćwiczenia poprawiające koordynacje ruchową, kondycje i wytrzymałość dzieci
  • nauka podstawowych technik karate
  • zabawy rozwijające szybkość reakcji i koncentracje
  • profesjonalne treningi gwarantujące prawidłowy rozwój psycho-fizyczny dziecka
  • nauka etykiety Dojo (gdzie i kiedy można trenować, jak zwracać się do trenera, jak traktować kolegów adeptów, jak szanować autorytet: w
    domu rodziców, w przedszkolu opiekunki, na treningu trenera)

• liczenie do 10 po Japońsku
  • podstawowe zwroty i bloki (nazwy polskie,japońskie)

Taniec towarzyski i nowoczesny raz w tygodniu

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w każdy piątek. Prowadzi je pani Karolina Urban – wykwalifikowany instruktor sportowego tańca towarzyskiego. Zaczynała swoją karierę w wieku przedszkolnym, a dzięki kontynuacji nauki tańca od tak młodych lat obecnie może pochwalić się dużymi osiągnięciami na scenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, których liczba wciąż się powiększa. Od 2006 prowadzi zajęcia taneczne w przedszkolach i szkoli pary sportowe w tańcu towarzyskim. Szkoli m.in. finalistów i medalistów mistrzostw polski i okręgu w różnych kategoriach wiekowych. Reprezentuje Polskę na turniejach międzynarodowych, a jej specjalizacją są tańce latynoamerykańskie.

Zajęcia rytmiki 2 razy w tygodniu

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki. Są elementem podstawowej pracy z rozwojem ruchowo-muzycznym dziecka. Celem zajęć jest umuzykalnianie dzieci i rozwijanie ich zdolności  muzycznych poprzez naturalny kontakt z muzyką w zabawie. Na zajęciach dzieci m.in. uczą się reakcji na bodźce muzyczne, ćwiczą odtwarzanie melodii głosem, kształtują poczucie rytmu, rozwijają aparat głosowy, kształtuje się ich słuch muzyczny oraz orientacja przestrzenna.

Logopedia indywidualna raz w tygodniu – dodatkowo płatna

Na początku roku szkolnego logopeda przeprowadza bezpłatne badanie przesiewowe każdego dziecka. Rodzic otrzymuje diagnozę i decyduje o zapisaniu dziecka na zajęcia. Terapia logopedyczna odbywa się raz w tygodniu, indywidualnie lub w parach (dwoje dzieci z tą samą wadą wymowy). Ćwiczenia na cały tydzień wklejane są do indywidualnego zeszytu po każdych zajęciach i przekazywane rodzicom.

• Czas trwania zajęć dodatkowych i ich program dostosowany jest do możliwości psychofizycznych dzieci.
    • Rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach i zabawach przedszkolnych, wycieczkach i zajęciach dodatkowych, zawsze kiedy wyrażają taką chęć.

• Skomentuj

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )